نهال گردو

نهال گردو فرنور

مشخصات نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور پیوندی از جمله ارقام اقتصادی و تجاری گردو می باشد که بسیار پربار است و محصول ان بازار پسند بوده و فروش بالایی در بازار دارد.پوست محصول گردو فرنور کاغذی است و پوست چوبی ان نازک بوده و به راحتی با دست قابل شکستن است .مغز گردو فرنور از چربی و روغن بالایی برخوردار می باشد.

منشا نهال گردو فرنور

منشا نهال گردو فرنور فرانسه بوده و از این کشور به کل جهان پراکنده شده است این رقم مقاوم به سرما و دیرگل میباشد و این امکان را به شما میدهد تا در مناطق کوهستانی و سردسیر اقدام به کشت این رقم نمایید.

اب و هوای مناسب پرورش نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور از جمله ارقام سازگار با سرما می باشد این امر سهولت کاشت این رقم در مناطق سرد و کوهستانی می شود.درخت گردو فرنور تا سطح ارتفاع از دریای ازاد 2000 قابل کاشت است.بیشینه و کمینه دمایی قابل تحمل توسط این رقم بین 20- تا 48+ می باشد.

شروع باردهی و میزان باردهی نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور باردهی را از همان سالهای ابتدای کاشت اغاز می کند لذا این رقم اصلاح شده و زود بازده است از جمله ویژگی های بارز این رقم پر باری و یکدست بودن محصول می باشد . میزان باردهی ارقام مختلف به فاکتور های مختلفی مثل خاک مرغوب ،ابیاری مناسب،کوددهی و رسیدگی مناسب بستگی دارد ولی در حالت کلی باردهی درخت گردو فرنور  به 6 تا 8 تن در هکتارر می رسد.

عمر مفید درخت گردو فرنور

عمر مفید درختان مختلف به عوامل زیادی از جمله هرس مناسب ،رسیدگی ،ابیاری ،عدم ابتلا به افات و بیماری هاو …بستگی دارد. در حالت کلی عمر مفید درخت فرنور بین 80 تا 100 سال می باشد.

فصل مناسب کاشت نهال گردو فرنور

فصل مناسب کاشت نهال به اقلیم و شرایط اب و هوایی هر منطقه بستگی دارد و از فصل پاییز شروع تافصل بهار ادامه دارد. در حالت کلی بهترین زمان کاشت نهال گردو فرنور فصل پاییز می باشد در این صورت رشد نهال شما یکسال تسریع میشود.

نیاز ابی نهال گردو فرنور

نیاز ابی نهال گردو به عوامل مختلفی مثل سن نهال ،جنس خاک ،شرایط اب و هوایی ،میزان بارش باران و..بستگی دارد. ولی در حالت کلی نیاز ابی نهال گردو فرنور در هر 7 روز بین 40 تا 80 لیتر می باشد دقت نمایید رعایت نظم در ابیاری از فاکتور های بسیار مهم در رشد نهال می باشد چرا که افراط و تفریط در نحوه ابیاری موجب خشک شدن ناگهانی نهال میشود.

خاک مناسب برای پرورش نهال گردو فرنور

خاک منبع اصلی تغذیه و دریافت موادغذایی توسط نهال می باشد لذا غنی بود خاک و همچنین بافت ان از اهمیت بالایی برخوردار است توجه نمایید قبل از احداث باغ گردو بهتر است ازمایش خاک انجام دهید تا کمبود های خاک مشخص و رفع شود.بهترین خاک جهت کاشت نهال گردو فرنور خاک لومی شنی است.

خرید نهال گردو فرنور

مجموعه دنیز نهال پاشایی یکی از بهترین تولید و عرضه کننده نهال در شمالغرب کشور می باشد قیمت نهال گردو فرنور در این مجموعه بسیار مناسب است اگر قصد خرید نهال گردو فرنور و احداث باغ نهال گردو فرنور را دارید این مجموعه از صفر تا صد احداث باغ در کنار شما خواهد بود. فروش نهال گردو فرنور به دلیل ویژگی های منحصر به فرد ان در بازار رونق بالایی دارد . تمامی نهال های تولیدی مجموعه دنیز نهال پاشایی عاری از هرگونه افت و بیماری هستند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *