نهال گردو

نهال گردو چندلر

مشخصات نهال گردو چندلر

منشا این نهال کشور امریکاست و از این کشور به سایر نقاط جهان پراکنده شده است.نهال گردو چندلر دیرگل و مقاوم به سرما بوده و زود بازده است وباردهی را از سال اول اغاز می نماید.بسیار پر بار است و درخت گردو چندلر 6 تن درهکتار باردهی دارد.برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی مناسب است.محصول گردو چندلر بسیار درشت و بازار پسند بوده و پوست محصول کاغذی می باشد.نهال گردو چندلر نسبت به افات و بیماریی ها مقاوم است و احتیاج به سموم خاصی ندارد.

اب و هوای مناسب کاشت نهال گردو چندلر

سطح ارتفاع از دریای ازاد مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر 300 تا 2000 متر است این نشان دهنده این امر است که نهال گردو چندلر از مناطق ساحلی گرفته تا کوهستانی قابل کشت می باشد.

شروع باردهی نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر باردهی را از سال اول کشت اغاز می نماید و باردهی اقتصادی این رقم از سال 5 کشت شروع میشود .این رقم بسیار پر بار است.

فصل مناسب کاشت نهال گردو چندلر

فصل کاشت نهال از پاییز شروع و تا فصل بهار ادامه دارد.در مناطقی که با سرمای شدید و یخبندان مواجهند بهتر است کاشت نهال گردو به بهار موکول شود ولی در مناطقی که امکان کاشت نهال در فصل پاییز وجود دارد ،کشت پاییزه بهترین کشت است.

کاشت نهال گردو چندلر

برای کاشت نهال گردو چندلر چاله هایی به فاصله 6*7 ارتفاع 80 و قطر 50 سانت حفر نمایید و کشت نهال را انجام دهید. رعایت فاصله مناسب کاشت نهال موجب رشد مناسب درخت و افزایش کیفیت و کمیت محصول میشود.

نیاز ابی نهال گردو چندلر

نیاز ابی نهال گردو چندلر در هر 7 روز بین 40 تا 80 لیتر می باشد رعایت نظم در ابیاری موجب رشد بهتر نهال میشود چنانچه در میزان ابیاری نهال افراط یا تفریط شود نهال دچار تنش شده و به طور ناگهانی خشک می شود.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر

خاک منبع اصلی تغذیه و رشد نهال می باشد از این رو غنی  بودن خاک از لحاظ مواد غذایی و بافت مناسب خاک تاثیز بسزایی در رشد و باردهی نهال دارد.بهترین خاک برای رشد نهال گردو چندلر خاک لومی شنی است و ریشه نهال در این بافت خاکی رشد مناسبی دارد.

خرید نهال گردو چندلر

اگر قصد احداث باغ گردو چندلر را دارید ، در مجموعه دنیز نهال پاشایی قیمت نهال گردو چندلر بسیار مناسب است چرا که این مجموعه تولید کننده نهال می باشد و اگر بصورت مستقیم وبدون واسطه از این مجموعه خرید نمایید خرید شما مقرون به صرفه خواهد بود.فروش نهال گردو چندلر در کشور ما با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که این نهال دارد رواج دارد.تمامی نهال های تولیدی در مجموعه دنیز نهال تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی است و کلیه نهالها عاری از هر گونه افات و بیماری ها هستند.بسته بندی نهال های این مجموعه کاملا استاندارد است و نهال کاملا امن و سالم به دست شما می رسد.همکاری این مجموعه پس از خرید نهال با مشتری قطع نمیشود و از صفر تا 100 احداث باغ ،کاشت نهال ،مراقبت و نگهداری نهال در کنار شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *